Enerji İzleme Yazılımı

Enerji yönetiminin günümüzde ki en önemli adımı “Enerji İzleme” işleminin sağlanabilmesidir. Geçmiş verileri takip etmeden ve kaydını sağlamadan hiçbir sistem iyi bir şekilde yönetilemez. Sistemlere ne kadar hakim olunursa, kontrolünün sağlanması da bir o kadar mümkündür. Enerji İzleme Yazılımı kullanımının sağladığı faydalar ile enerji maliyetlerine ayrılan bütçeyi azaltacak ve kendini kısa zaman içerisinde amorti edebilecek bir yatırımdır.

Enerji kalitesi ve tüm elektriksel parametrelerin takip edilmesi; Gerilim, harmonik vb. ani ve yüksek değerli durumlara karşı koruma sağlar. Enerji İzleme Yazılımı, dışarıdan gözlenebilen sorunların sebeplerinin bilinmesini sağlar. Elektrik, yakıt, su, basınç, buhar vb. enerji tüketimini takip eden Enerji İzleme Sistemlerinin kurulumları mühendislerimiz tarafından sağlanıyor.

Bu sistemler ile şube bazına inilerek tesislerdeki enerji tüketimleri takip edilebilir ve enerji tasarrufunu sağlayabilecek sonuçlar elde edilebilmektedir.

Detaylı raporlama sistemimiz ile sizlere özel raporlara sistem üzerinden ulaşmak mümkündür. Harmonikler, cos fi, gerilim dalgalanmaları, çekilen akımlar, enerji tüketimleri dışında elektrik enerjisinde kullanılan analizörler ile görüntülenme sağlanır.

Dilerseniz Enerji İzleme Sistemleri tesisinize özel olarak hazırlanabilir, dilerseniz de web tabanlı olarak da kurulumu yapılabilir.

Enerji İzleme Yazılımı Özellikleri

Modüllerimiz tamamen web tabanlı olarak geliştirilerek bilgisayarınıza herhangi bir program kurulumu olmadan bulunduğunuz her yerden ve her cihazdan (bilgisayar, tablet, akıllı telefon) kullanılabilir. Böylelikle farklı işletim sistemlerinin sunucu mimarilerinde, uygulama sunucusundan bağımsız bir şekilde, veri tabanı, marka ya da bir modele bağlı olmadan modüllerimizi Oracle, MySQL, Microsoft SQL Server, DB2 gibi sık kullanılan tüm ilişkisel veri tabanı sistemleri ile kullanabilirsiniz. Ürünlerimiz çok katmanlı, ölçeklenebilir ve tesisinizin mevcutta bulunan ve gelecekteki tüm ihtiyaçlarını karşılamak için yeniden yapılandırılabilir.

Enerji İzleme Yazılımı

Enerji İzleme Yazılımı Sunduğu Avantajlar

  • Sistem kullanıcı menüsü ile erişim geçmişinin takibinin sağlanması.
  • Sistemde bulunan kullanıcıların oturum geçmişinin takibinin sağlanması.
  • Kullanıcılara erişim yetkisi ve rol tanımlayabilme işlemi.
  • Proje sürecinin yönetimi ve takibinin sağlanması.
  • Sistemde aktif bulunan kullanıcıları izleme ekranı.
  • Yayınlanan duyuru ve bildirimlerin takibinin sağlandığı Duyurular sekmesi.
  • %100 Web tabanlı ve kullanıcı dostu ara yüz.
  • Kolay ve hızlı erişilebilir veri arama ekranları.
  • Zengin ve detaylı raporlama seçenekleri ile rahat ve esnek analiz imkanı.

Enerji İzleme Yazılımı İle Yapılabilecekler

Kayıp ve Sızıntı Takibi

Ana ve abone sayacının toplam enerji tüketimini karşılaştırarak kayıp ve kaçak tespiti yapılır. Aynı sistem ile enerji kullanımı karşılaştırılarak sistemdeki enerji kullanım sorununu tespit eder.

Raporlama

Tüketim ve fatura bilgileriniz gerçek zamanlı olarak günlük, haftalık ve aylık rapor halinde sunulur. Bu raporlarda bulunan tüm enerji sorunları ve faaliyetleri listelenir.

Fatura Yönetimi

Mevcut ve geçmiş dönem faturalarınızı yönetebilir, gelecek faturalarınıza dair tahminleri görebilirsiniz. Şirketinizin gelir ve giderlerinin takibini yapabilirsiniz. Tüm giriş ve çıkışlar tek bir yazılım ile gösterilebilir.

Talep Yönetimi

Arz ve talep ilişkisini takip edebilir ve gerekli adımları atabilirsiniz. Tüketim profilinizi görebilir ve talep tarafı yönetimi ile tüketimlerinizin yönetimini sağlayabilirsiniz.

Analitik Gösterim

Tahmine dayalı grafikler, çizelgeler ve KPI’lar ile enerji tüketimlerinize dair verilerinizi daha iyi anlarsınız. Yazılımda tüm sistem tüketimlerini, girdileri, çıktıları, gelirler vb. analitik değerleri görebilirsiniz.

Abone Yönetimi

Abonelerin sayaçlara erişimleri ve yetkileri yönetilebilir. Sanayi Sicil Belgesi tarihlerine izin verilebilir. Süresi dolmuş ya da süresi dolmak üzere olan belgeler için bir uyarı postası ve bildirimi gönderilir.

Donanım

Winergy Technologies donanım katmanında tamamen markadan bağımsız olarak benzersiz bir cihaz tanımı yapabilirsiniz. Yazılım ve donanım kütüphanemize her türlü sensör entegre edilebilir.

Veri Takibi

Excel, CSV, HTML veya benzeri dosya formatlarında ölçülen değerler ve parametreler sisteme aktarılır ve izlenir. Müşteri ihtiyaçlarından dolayı çevrimiçi ya da yerel sunucularda saklanan tüm veriler.

Winergy Enerji İzleme Yazılımı ile ilgili detayları, demo talebi ve teklifler için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.